خانه > آموزش > نرم افزارهای کاربردی > MicroStation > تبدیل منحنی(Curve) به عوارض خطی ساده تر

تبدیل منحنی(Curve) به عوارض خطی ساده تر

Curve2LineString_2عوارضی که بصورت منحنی ترسیم می شوند میتوانند هنگام اجرای برنامه های مختلف و یا هنگام ویرایش باعث دردسر شوند و معمولا این نوع از عوارض در دستورالعملهای مربوط به تهیه نقشه استفاده نمیشوند. اما گاهی ناخواسته، این عوارض ایجاد میشوند و استاندارد ترسیم عوارض را برهم میزنند. روش تبدیل آنها به LineString در نرم افزار MicroStation کار بسیار ساده ای است.

کافیست تا از منوی Tools و بخش B-Spline Curves مجموعه ابزار مربوطه با نام Modify Curves را فراخوانی کرده و همانطور که در شکل میبینید ابزار Drop B-spline Curve را انتخاب نماییم. حال عارضه موردنظر خود را انتخاب کرده و به همین سادگی میتوانیم Curve را به LineString تبدیل کنیم.

بخش تنظیمات این ابزار هم زیاد مشکل نیست. اگر گزینه اول را درحالت انتخاب نگهدارید پس از تبدیل، منحنی اولیه را پاک نمیکند و میتوانید با خط تبدیل شده آن مقایسه کنید. در بخش Drop to میتوانید نوع عارضه نهایی را تنظیم کنید. در بخش Method نیز میتوانید پارامترهای تاثیرگذار در تبدیل و همچنین روش کار را مشخص کنید. گزینه آخر هم باتوجه به روشی که انتخاب میکنید یک پارامتر را از شما میخواهد، یا تعداد و یا طول.

امیدوارم که با این توضیحات بتونید عوارض خودتون رو ساده تر و با فرمت بهتری ارائه کنید. دیدن این نمونه ها هم خالی از لطف نیست:

Curve2LineString_3

این صفحه را به اشتراک بگذارید

درباره اکبر نوزاد

اکبر نوزاد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخشهایی که علامت دارند ضروری هستند. لطفاً آنها را تکمیل نمایید. *

*

*

code

theme