خانه > دانلود > دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی به زبان MATLAB

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی به زبان MATLAB

MATLAB_Programming_Saadat_620x330

   زبان برنامه نویسی Matlab یکی از زبانهای قدرتمندی است که بر پایه زبان C بنا شده و کتابخانه های فراوانی جهت سهولت کار برنامه نویسان ارائه نموده است. موضوعی که این زبان برنامه نویسی را از سایر زبانها متمایز میسازد، سهولت کار با آن و کتابخانه بسیار قوی و کارآمد است. علیرغم اینکه Matlab یک زبان برنامه نویسی محسوب میشود، میتواند به مثابه یک ماشین حساب فوق مهندسی عمل نموده و اغلب محاسبات را در زمینه های مختلف علوم مهندسی انجام دهد. گستره وسیع کتابخانه های آن نیز باعث گشته تا هر کسی، با هر نوع نگاه و نیازی، به سمت این زبان قدرتمند روی بیاورد.

   اغلب اوقات برگردان برنامه هایی که به زبان Matlab نوشته میشود به زبانهای دیگر، باعث میشود تا تعداد خطوط کد افزایش یافته و پیچیدگی آن نیز بیشتر گردد. از اینرو اکثر کسانی که محاسبات عددی پیچیده ای را باید انجام دهند، ترجیح میدهند تا به این زبان برنامه نویسی کنند.

   البته ناگفته نماند که طراحی رابط کاربر در این زبان مشکلتر از زبانهای ویژوال است و هنگامی که نیاز به نسخه کامپایل شده ای از برنامه دارید به سهولت نمیتوانید از برنامه خود نسخه اجرایی و کامپایل شده تهیه کنید.

   کتاب حاضر ابتدا به مبانی کلی برنامه نویسی پرداخته و در ادامه سعی میکند تا بخشهای کاربردی از برنامه نویسی به زبان Matlab را آموزش دهد. مطالب موجود در این کتاب درحد مطلوبی به اختصار بیان شده و در آن، بخشهای پرکاربرد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. پس به کلیه کسانی که میخواهند در زمینه برنامه نویسی به زبان Matlab مهارت قابل قبولی را کسب کنند، خواندن این کتاب و حل تمارین آن را پیشنهاد می کنیم.

 

لینک دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی MATLAB
این صفحه را به اشتراک بگذارید

درباره سعید کاظم لو

سعید کاظم لو

کارشناس مهندسی عمران-نقشه برداری
saeedk1390 [at] gmail.com

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخشهایی که علامت دارند ضروری هستند. لطفاً آنها را تکمیل نمایید. *

*

*

code

theme