خانه > دانلود > دانلود جزوه اصول و مبانی جی.آی.اس (GIS)

دانلود جزوه اصول و مبانی جی.آی.اس (GIS)

دانلود جزوه GIS

   دست نوشته های بسیاری تحت عنوان جزوه GIS در شبکه های اجتماعی منتشر شده و دانلود جزوه GIS هم یکی از موارد پرکاربرد برای دانشجویان این رشته میباشد. نوشتن یک جزوه جی.آی.اس که از هر نظر کامل باشد آرزوی ما و شماست، اما همانطور که میدانید، هرکدام از اساتید محترم بخشهایی از این علم را مدنظر خود قرار میدهند و مشکل است بتوان جزوه ای مهیا نمود که جامع و مانع باشد.
ما در این مقاله سعی داریم تا جزوه هایی را که در فضای وب منتشر شده و شاید برای دانلود آنها باید متحمل زحمت فراوانی شوید در یکجا جمع کرده و برای دانلود قرار دهیم. امیدواریم شما نیز با ما همراه شوید و اگر کم و کاستی در آن میبینید به ما تذکر دهید. اگر جزوه جدیدی هم دارید که اجازه انتشار آن را هم دارید، میتوانید از طریق ایمیل info@gisman.ir برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی در همین پست با ذکر نام شما برای دانلود قرار دهیم.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که احتمالاً دانلود جزوه GIS از سایتهایی انجام شده است که خود آنها نیز ناشر آن نیستند و اگر تهیه کننده اصلی این جزوه ها بر ما مشخص شود، سعی خواهیم کرد تا هر جزوه جی.آی.اس را با نام و کسب اجازه از مولف آن انتشار دهیم. پس همانطور که همیشه همراهمان بودید، در این مورد هم لطف کنید و ما را همراهی کنید.

دانلود جزوه GIS - دانلود جزوه جی.آی.اس

دانلود جزوه GIS – دانلود جزوه جی.آی.اس

1- دانلود جزوه جی.آی.اس با فرمت پاورپوینت

1-1- جزوه پاورپوینت کتاب سیستم اطلاعات جغرافیایی پی.ای.بارو    دانلود جزوه

این پاورپوینت با استفاده از مطالبی که در کتاب فوق آمده، ساخته شده است و از آن میتوان بعنوان منبع درسی نیز استفاده نمود. این پاورپوینت توسط سرکارخانم ام السلمه بابایی استادیار گروه جغرافیایی دانشگاه پیام نور تهیه شده است.

2-1- جزوه پاورپوینت اصول و مبانی جی.آی.اس    دانلود جزوه

درس اصول و مبانی جی.آی.اس توسط یکی از عزیزان به نام “علیرضا حیدری نیک” در قالب یک پاورپوینت تنظیم شده که درواقع خلاصه ای از مباحث این درس را بیان میکند. مطالب هر فصل بصورت کامل جمع بندی شده است و میتوان از آن به عنوان مجموعه ای کامل برای آمادگی آزمون استفاده نمود. فرمت این فایل بصورت PDF است اما از پاورپوینت کلاسی تهیه شده است.

2- دانلود جزوه جی.آی.اس با فرمت PDF

1-2- خلاصه جزوه مبانی سیستم اطلاعات مکانی (جغرافیایی)   دانلود جزوه

این جزوه درحقیقت خلاصه کتابی است با عنوان “مبانی سیستمهای اطلاعات مکانی”  که توسط  آقای حسن واعظی تهیه شده است. بنا بر قول ایشان، در این خلاصه سعی شده است تا نگاه نویسنده کتاب رعایت شود و از این رو احتمال دارد که برخی مطالب جزوه به اشتباه بیان شده باشد. خوانندگان عزیز میتوانند درصورت مشاهده مغایرت و اشتباهی در این جزوه، ایشان را ازطریق ایمیل hassanvaezi[at]gmail.com مطلع نمایند.

2-2- جزوه عملی آموزش GIS ، مفاهیم بهمراه تکنیکهای عملی در QGIS   دانلود جزوه

هدف این جزوه آموزش مفاهیم GIS و معرفی نرم افزاری Open Source بنام Quantum GIS (QGIS) است. بنابراین در هر بخش پس از بیان مفاهیم با استفاده از ابزارهای موجود در این نرم افزار نمونه ای عملی نیز ارائه شده است. این جزوه به زبان انگلیسی منتشر شده است.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

درباره زینب عیوض پور

زینب عیوض پور

کارشناس نقشه برداری و دانشجوی کارشناسی ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی.
z.eyvazpour [at] gmail.com

۶ دیدگاه

 1. سلام و عرض ادب خدمت شما
  اگر امکان دارد یک فایل آموزش دیجیتایز کردن نقشه در اختیار من قرار دهید
  من اولین بار است که میخواهم با نرم افزار جی آی اس کار کنم لطفا فایل توضیحات جزئیات هم داشته باشد.

  تشکر از زحمات شما

 2. با سلام خدمت شما سروران عزیز.
  یک سوال سنجش از دوری داشتم.
  با کدام تصاویر ماهواره ای می توان آلودگی هوا را مطالعه کرد؟

 3. محمد رضا زارع

  سلام
  لطفا اگر امکانش وجود دارد جزوه مبانی جی ای اس را بصورت پاور پوینت برای من ارسال کنید .
  در ضمن از سایت شما هم بازدیدکردم، مطالب خوبی داشت .
  تشکر بخاطر مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخشهایی که علامت دارند ضروری هستند. لطفاً آنها را تکمیل نمایید. *

*

*

code

theme