خانه > آموزش > GIS > ZoneCollector : ابزاری دقیق برای جمع آوری داده های GIS

ZoneCollector : ابزاری دقیق برای جمع آوری داده های GIS

ZoneCollector

   ZoneCollector نام ابزاری دقیق است که با همکاری دو شرکت Leica و ESRI تولید شده و هدف آن جمع آوری داده های سیستم اطلاعات مکانی با استفاده از ابزاری است که بتواند دقت بالایی از مختصات را برای ما به ارمغان بیاورد. طبیعی است که انتظار داشته باشیم همکاری شرکت ESRI که، به قول خود، برترین شرکت تولیدکننده نرم افزارهای GIS است، و Leica که آن نیز در زمینه تولید سخت افزارهای تعیین موقعیت سابقه طولانی و تجربه بسیاری دارد، منجر به تولید محصولی با قابلیت و مطمئن شود.

ZoneCollector ابزاری کارآمد و دقیق برای جمع آوری داده های مکانی موردنیاز برای سیستم اطلاعات مکانی

ZoneCollector ابزاری کارآمد و دقیق برای جمع آوری داده های مکانی موردنیاز برای سیستم اطلاعات مکانی

   ZoneCollector نخستین ابزار با قابلیت حمل و کاربری آسان است که توانسته با افزودن نرم افزار جمع آوری اطلاعات ESRI، که در اپلیکیشن های موبایل کاربرد داشت، ابزاری توانمند و قابل اطمینان پیش روی ما قرار دهد.

مزایای ZoneCollector

1- از این ابزار میتوان برای پیگیری اخبار خرابی های سیستم و درخواستهایی که از جانب مشتریان یک سازمان برای آنها ارسال میگردد استفاده نمود. داده ها را در محل ویرایش کرده و به روزرسانی میکنید و هم زمان محل قرارگیری شما نیز میتواند ثبت گردد. میتوان چه بصورت Offline و چه Online از این وسیله استفاده نمود و انتخاب هر حالت بستگی به وجود ارتباط اینترنتی بی سیم شما دارد.

2- شما با استفاده از این سیتم درحقیقت بخشی از یک شبکه پویا خواهید شد. داده های جمع آوری شده شما بصورت خودکار با داده های موجود در ArcGIS Online هماهنگ میشوند، و هرکدام از اعضای سازمان شما که مجوز دسترسی به داده ها را داشته باشند میتوانند جدیدترین داده ها را در سیستم خود مشاهده نمایند.

3- با خرید این دستگاه، شما با صدها هزار نفری که در کره زمین با محصولات مختلف ArcGIS آنالیز داده انجام میدهند متصل میشوید. همچنین با اکانتی که در اختیار شما قرار داده میشود، میتوانید از داده های آماده و نقشه ها و برنامه هایی که در حیطه کاری شما باشد استفاده نمائید.

4- با ایجاد کاربری در ArcGIS Online میتوانید به راحتی نقشه تولید کرده و در یک سازمان به اشتراک بگذارید. حال دیگر میتوانید ازطرق مختلفی مانند Desktop ، Tablet ویا گوشی همراه به اطلاعات ضروری شرکت خود در هر زمان و مکان دسترسی داشته باشید.

5- نرم افزار اندروید به کار رفته در این دستگاه کاربرپسند بوده و به راحتی میتواند با کاربرانی که به تازگی با آن آشنا شده اند خدمات دهد. درحقیقت این سیستم برای سهولت استفاده کاربران بهینه شده است و کمترین زمان را برای یادگیری بخشهای مختلف آن نیاز خواهید داشت.

6- این دستگاه با استفاده از آخرین تکنولوژی موجود برای ساخت قطعات سخت افزاری طراحی و ارائه شده است و در برابر گردوخاک ایمن شده و ضد آب میباشد.

7- دقت برداشت مختصات این دستگاه بستگی به سخت افزار تعبیه شده در آن دارد و با دو دقت مختلف کمتر از متر و کمتر از دسیمتر، و با قیمتهای متفاوت عرضه میگردد. همچنین اگر شما از قبل اکانت ArcGIS Online را داشته باشید میتوانید فقط با هزینه کمتر این دستگاه را در اختیار داشته باشید.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

درباره حسن واعظی

حسن واعظی
کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی.
آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS.
مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.
hassanvaezi[at]gmail.com

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخشهایی که علامت دارند ضروری هستند. لطفاً آنها را تکمیل نمایید. *

*

*

code

theme