نرم افزار ArcGIS Earth

 اگر تاکنون با نرم افزار Google Earth کار کرده باشید، میتوان گفت که با محیط نرم افزار ArcGIS Earth نیز آشنا هستید و به راحتی میتوانید با آن کار کنید. نرم افزار ArcGIS Earth نرم افزاری رایگان است که توسط شرکت Esri توسعه یافته و قابلیتهای نمایشی داده های مکانی Online را هدف خود قرار داده است. شما با استفاده از این نرم افزار میتوانید علاوه بر نمایش لایه های خود در محیط گرافیکی مناسب، از منابع و سرویسهای موجود در وب نیز بهره ببرید. حتی میتوانید داده های سه بعدی و داده های با فرمت KML را نیز در این محیط به نمایش درآورید.

نرم افزار ArcGIS Earth

نرم افزار ArcGIS Earth

مشاهده تمام مناطق کره زمین

 شما میتوانید به هرجایی که میخواهید سفر کنید و نمای بسیار زیبایی از مناطق مختلف مانند کوهها، اقیانوس ها و عوارض سه بعدی را مشاهده نمایید.

مشاهده مناظر طبیعی زمین

مشاهده مناظر طبیعی زمین در نرم افزار

مشاهده داده های سه بعدی

 نمایش داده های سه بعدی شما یکی از جذابترین بخشهای این نرم افزار است. در این بخش شما قادر خواهید بود تا داده هایی با فرمت Shapefile، KML و حتی داده هایی که از سرویسهای مکانی وب، مانند سرویسهای WMS ، در اختیار دارید نمایش دهید. البته به این نکته توجه داشته باشید که این داده ها پس از آپلود شدن میتوانند در دسترس افراد دیگر قرار گیرند. پس در این مورد با احتیاط قدم بردارید.

نمایش سه بعدی داده های شما در نرم افزار

نمایش سه بعدی داده های شما در نرم افزار

ترسیم ، اندازه گیری و آنالیز داده

 همچنین میتوانید در این محیط به ترسیم نقطه، خط و سطح بپردازید. اندازه گیری کنید و مساحت یا محیط مناطق مختلف را در فضای سه بعدی محاسبه نمائید.

ترسیم و اندازه گیری داده ها

ترسیم و اندازه گیری داده ها

در مورد پروژه های خود اطلاع رسانی کنید

 شما میتوانید از طریق فضایی که Esri در اختیارتان قرار میدهد، داده های خود را ذخیره سازی کرده و نتایج پروژه های کاربردی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

اطلاع رسانی پروژه ها در نرم افزار

اطلاع رسانی پروژه ها در نرم افزار

 دقت داشته باشید که این نرم افزار برای ویندوزهای 7 به بالا و در حالت 64 بیتی طراحی شده است. امیدوارم که این نرم افزار را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. البته باز هم خدمتتان عرض میکنم که درخصوص قرار دادن داده های با اهمیت خود در این نرم افزار، احتیاط کنید.

دانلود نرم افزار ArcGIS_Earth نسخه 1.5