افزونه ArcGIS Maps هم اکنون در دستان شما

 افزونه ArcGIS Maps نتیجه همکاری دو شرکت بزرگ ESRI و Adobe برای تهیه نقشه در محیط نرم افزارهای شرکت Adobe است. تا قبل از اینکه این محصول معرفی شود، کسانی که میخواستند نقشه خود را درقالب فرمت PDF خروجی بگیرند، میبایست در نرم افزار ArcGIS و در ماژول ArcMap با انتخاب گزینه File > Export Map به این کار اقدام میکردند. قاعدتاً برای این کار نیاز به کسب دانش استفاده از نرم افزار ArcGIS وجود داشت.

 از این پس، کاربران نرم افزارهای گروه Adobe مانند کاربران PhotoShop و Illustrator به داده ها و نقشه های از پیش تعیین شده ای که ازلحاظ کارتوگرافی نیز مناسب باشند، دسترسی دارند و میتوانند در هنگام ایجاد گرافیک برای طرحهای خود از نقشه نیز بهره ببرند و محصولات و کارهای گرافیکی زیباتری را برمبنای نمایش نقشه ایجاد نمایند.

در افزونه ArcGIS Maps کاربران میتوانند نقشه ها را در نرم افزارهای Adobe و با کیفیت مناسب بارگذاری نمایند

در افزونه ArcGIS Maps کاربران میتوانند نقشه ها را در نرم افزارهای Adobe و با کیفیت مناسب بارگذاری نمایند

تلفیق ArcGIS و Adobe درحقیقت توانسته کاربرانی را که از دو منظر مختلف به طرحها و نقشه های خود نگاه میکردند، همسو نموده و خانواده بزرگتری از کاربران را برای هر دو شرکت ایجاد کند.

نحوه دانلود و نصب افزونه ArcGIS Maps

 برای دانلود این افزونه نیاز به ایجاد اکانت Adobe و استفاده از VPN برای ورود به سایت این شرکت دارید. برای این کار به سایت Adobe.com مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات موردنظر خود، یک اکانت رایگان بسازید. سپس به آدرس https://exchange.adobe.com/addons رفته و در بخش جستجو عبارت ArcGIS را جستجو نمائید. در ادامه در صفحه مربوط به افزونه ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud میتوانید به اکانت Adobe وارد شده و افزونه ArcGIS Maps را دانلود نمائید.
فرمت فایل دانلود شده zxp میباشد که فرمت استاندارد برای افزونه های نرم افزارهای گروه Adobe میباشد. برای رفاه حال شما عزیزان نسخه 1.0.0 این افزونه را دانلود کرده و لینک آن را برای دانلود در اختیار شما قرار داده ایم:

دانلود افزونه کاربردی ArcGIS_Maps نسخه 1.0.0

این نسخه از نرم افزار بر روی سیستم عامل های ویندوز و مک قابل استفاده بوده و روی نسخه های 2015 به بعد از نرم افزارهای PhotoShop و Illustrator نصب میگردد. فراموش نکنید که برای استفاده از این افزونه هم نیازمند اکانت فعال ArcGIS Online نیز خواهید بود.

در نرم افزار Illustrator :

  • به وکتور عوارض موجود در نقشه دسترسی داشته و میتوانید نحوه نمایش آنها را تغییر دهید
  • تصاویر موجود در نقشه را میتوانید بصورت یک یا چند لایه مجزا تفکیک کنید
  • المانهای گرافیکی موجود در نقشه مانند سمبلها بصورت خودکار اضافه شده و دسترسی به آنها نیز فراهم است.

در نرم افزار PhotoShop :

  • شما تنها به raster نقشه دسترسی خواهید داشت.

 

پیشنهاد بعدی   چگونه از ColorMap یا نگاشت رنگ‌ در داده‌های رستری استفاده کنیم