نحوه ساخت سمبل نقطه ای در آرک.جی.آی.اس (ArcGIS)

نحوه ساخت سمبل نقطه ای در آرک.جی.آی.اس (ArcGIS)

  نحوه نمایش عوارض نقطه ای ساده ترین نوع نمایش عوارض هنگام تولید نقشه به حساب می آید. عوارض نقطه ای را با استفاده از سمبل نقطه ای نمایش میدهیم. نحوه نمایش یک سمبل نقطه ای در هر نرم افزار تابع قیود و شرایطی است که آن نرم افزار برای نمایش گرافیکی داده ها در نظر میگیرد.
ما میخواهیم در این مقاله نحوه ساخت یک سمبل نقطه ای در نرم افزار ArcGIS را به شما آموزش دهیم. پس برای شروع کار یک سمبل نقطه ای ساخته و تنظیمات مختلف آن را بررسی می کنیم.

پنجره انجام تنظیمات سمبل نقطه ای در ArcGIS
پنجره انجام تنظیمات سمبل نقطه ای در ArcGIS

پیش فرض ما در این آموزش این است که شما با مقدمات استفاده از نرم افزار ArcGIS و مخصوصاً ماژول ArcMap آشنایی دارید. اگر شما هنوز با این بخشها آشنا نشده اید میتوانید از مطلب “آموزش نرم افزار ArcGIS” استفاده کنید و سپس به این بخش وارد شوید.

   برای وارد شدن به محیط تنظیمات سمبل نقطه ای کافیست یک لایه نقطه ای را به Table of Content اضافه کرده و روی سمبل آن کلیک کنیم تا پنجره Symbol Selector باز شود. حال در بخش Current Symbol روی سمبل لایه جاری کلیک میکنیم تا پنجره تنظیمات سمبل باز شود. حالتهای مختلفی برای نمایش عوارض نقطه ای در این بخش وجود دارند و در قسمت Type میتوانید آنها را مشاهده کنید، که نیازی به یادگیری همه آنها نیست. عمده کار در این قسمت با  سه بخش زیر صورت میگیرد.

1-  Simple Symbol Marker

2- Picture Marker Symbol

3- Character Marker Symbol

   ما میتوانیم باتوجه به نیاز خود از این حالتها استفاده کنیم و یا اینکه سمبل نقطه ای ترکیبی ایجاد کنیم.
ویدئوی آموزشی که در زیر مشاهده میکنید به معرفی هرکدام از بخشها پرداخته و یک سمبل ترکیبی را برای نمونه ایجاد میکند. شما میتوانید با کمی ابتکار و حوصله سمبلهای بهتری را نیز طراحی کنید.

   پس ویدئوی آموزشی این بخش را هم ببینید :

[aparat]http://www.aparat.com/v/itP4f[/aparat]

این هم لینک ویدئو در آپارات، برای اونهایی که ویدئو رو نمیتونن در اینجا ببینن :   http://www.aparat.com/v/itP4f

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
این مطالب را نیز مطالعه کنید :
محصولات ویژه فروشگاه :
0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
جستجو در مطالب سایت :
لینک های دانلود ویژه :
فهرست