افزونه ArcBruTile امکان استفاده از سرویسهای ارائه دهنده داده های مکانی تحت وب را برای ما و در محیط ArcGIS ایجاد میکند. همانطور که مستحضر هستید، سرویسهای مختلفی در بستر اینترنت وجود دارند که داده های مختلفی از قبیل تصاویر ماهواره ای و نقشه ها را در اختیار کاربران قرار میدهند. برخی از این سرویسها نیز بصورت رایگان ارائه میشوند، اما استفاده از آنها نیاز به توسعه نرم افزارهای کاربردی دارد.

افزونه ای که در اختیار شما قرار دارد میتواند با اتصال به این سرویسها، داده های مورد نیاز شما را در محیط ArcGIS و با مختصات صحیح به نمایش درآورد.

نمایی از افزونه ArcBruTile 0.5 در ArcGIS 10.1

نمایی از افزونه ArcBruTile 0.5 در ArcGIS 10.1

 لازم به ذکر است که برای استفاده از این افزونه میبایست دات نت فریم ورک 4.5 بر روی سیستم شما نصب شده باشد. این نسخه از افزونه نیز در ویندوزهای 7 به بالا قابل استفاده است.

 در این نسخه از افزونه علاوه بر سرویسهای OpenStreetMap ، Bing ، MapQuest و Mapbox امکان افزودن سرویسهای جدید نیز بنا به نیاز کاربران وجود دارد که کارایی افزونه را بسیار بیشتر کرده است.

 دو نسخه آخر این افزونه که بصورت رایگان منتشر شده اند، نسخه های 0.5 و 0.7 هستند، که در ادامه لینک دانلود مستقیم آنها خدمتتان تقدیم میگردد. علاوه بر این شما میتوانید با مراجعه به این لینک نیز از نسخه های جدید این افزونه مطلع شوید.

پسورد فایلهای زیر www.gisman.ir میباشد.

دانلود افزونه ArcBruTile 0.5 برای ArcGIS با حجم حدود 4 مگابایت

 

دانلود افزونه ArcBruTile 0.7 برای ArcGIS با حجم حدود 4.6 مگابایت

 

این مطلب برگرفته از سایت شرکت آرمان ژئوماتیک میباشد و بدین وسیله از جناب آقای مهندس شهداد نوروزی نیز برای در اختیار گذاشتن مطالب سودمندشان تقدیر و تشکر مینماییم.