افزونه ArcBruTile امکان استفاده از سرویسهای ارائه دهنده داده های مکانی تحت وب را برای ما و در محیط نرم‌افزار ArcGIS ایجاد میکند. همانطور که مستحضر هستید، سرویس‌های مختلفی در بستر اینترنت وجود دارند که داده‌های مختلفی از قبیل تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌ها را در اختیار کاربران قرار ‌می‌دهند. برخی از این سرویس‌ها نیز بصورت رایگان ارائه می‌شوند، اما استفاده از آن‌ها نیاز به توسعه نرم‌افزارهای کاربردی دارد.

افزونه‌ای که در اختیار شما قرار دارد می‌تواند با اتصال به این سرویس‌ها، داده‌های مورد نیاز شما را در محیط ArcGIS و با مختصات صحیح به نمایش درآورد.

نمایی از افزونه ArcBruTile 0.5 در ArcGIS 10.1

نمایی از افزونه ArcBruTile 0.5 در ArcGIS 10.1

   لازم به ذکر است که برای استفاده از این افزونه میبایست دات نت فریم ورک 4.5 بر روی سیستم شما نصب شده باشد. این نسخه از افزونه نیز در ویندوزهای 7 به بالا قابل استفاده است.

   در این نسخه از افزونه علاوه بر سرویسهای OpenStreetMap ، Bing ، MapQuest و Mapbox امکان افزودن سرویسهای جدید نیز بنا به نیاز کاربران وجود دارد که کارایی افزونه را بسیار بیشتر کرده است.

   دو نسخه آخر این افزونه که بصورت رایگان منتشر شده اند، نسخه های 0.5 و 0.7 هستند، که در ادامه لینک دانلود مستقیم آنها خدمتتان تقدیم میگردد. علاوه بر این شما میتوانید با مراجعه به این لینک نیز از نسخه های جدید این افزونه مطلع شوید.

پسورد فایلهای زیر www.gisman.ir میباشد.

 

 

توجه: این نرم‌افزار بصورت آنلاین قطعات یا tileهای مختلف را فراخوانی کرده و آن‌ها را بصورت آفلاین ذخیره نمی‌کند. به‌همین‌دلیل اگر سرعت اینترنت شما کم باشد فراخوانی تصاویر زمان زیادی برده و سهولت کار با آن پایین  می‌آید.
اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید ابتدا تصاویر منطقه موردنظر خود را با استفاده از نرم‌افزار نقشه‌یار دانلود کرده و سپس آن را بدون نیاز به اینترنت و با سرعت بالاتر در نرم‌افزار ArcGIS ببینید.

این مطلب برگرفته از سایت شرکت آرمان ژئوماتیک میباشد و بدین وسیله از جناب آقای مهندس شهداد نوروزی نیز برای در اختیار گذاشتن مطالب سودمندشان تقدیر و تشکر مینماییم.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز: 0 تعداد آراء: 0