>>>دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی به زبان MATLAB

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی به زبان MATLAB

نویسنده : | ۱۳۹۴-۴-۲۴ ۰۱:۳۴:۵۰ +۰۰:۰۰ ۲۴م تیر, ۱۳۹۴|دانلود, دانلود کتاب|بدون ديدگاه

MATLAB_Programming_Saadat_620x330

   زبان برنامه نویسی Matlab یکی از زبانهای قدرتمندی است که بر پایه زبان C بنا شده و کتابخانه های فراوانی جهت سهولت کار برنامه نویسان ارائه نموده است. موضوعی که این زبان برنامه نویسی را از سایر زبانها متمایز میسازد، سهولت کار با آن و کتابخانه بسیار قوی و کارآمد است. علیرغم اینکه Matlab یک زبان برنامه نویسی محسوب میشود، میتواند به مثابه یک ماشین حساب فوق مهندسی عمل نموده و اغلب محاسبات را در زمینه های مختلف علوم مهندسی انجام دهد. گستره وسیع کتابخانه های آن نیز باعث گشته تا هر کسی، با هر نوع نگاه و نیازی، به سمت این زبان قدرتمند روی بیاورد.

   اغلب اوقات برگردان برنامه هایی که به زبان Matlab نوشته میشود به زبانهای دیگر، باعث میشود تا تعداد خطوط کد افزایش یافته و پیچیدگی آن نیز بیشتر گردد. از اینرو اکثر کسانی که محاسبات عددی پیچیده ای را باید انجام دهند، ترجیح میدهند تا به این زبان برنامه نویسی کنند.

   البته ناگفته نماند که طراحی رابط کاربر در این زبان مشکلتر از زبانهای ویژوال است و هنگامی که نیاز به نسخه کامپایل شده ای از برنامه دارید به سهولت نمیتوانید از برنامه خود نسخه اجرایی و کامپایل شده تهیه کنید.

   کتاب حاضر ابتدا به مبانی کلی برنامه نویسی پرداخته و در ادامه سعی میکند تا بخشهای کاربردی از برنامه نویسی به زبان Matlab را آموزش دهد. مطالب موجود در این کتاب درحد مطلوبی به اختصار بیان شده و در آن، بخشهای پرکاربرد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. پس به کلیه کسانی که میخواهند در زمینه برنامه نویسی به زبان Matlab مهارت قابل قبولی را کسب کنند، خواندن این کتاب و حل تمارین آن را پیشنهاد می کنیم.

 

[button color=”green” size=”small” link=”http://shatelland.com/upload/files/3dc2c474-f92c-4f66-84a2-b53dcee3514d” target=”blank” ]لینک دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی MATLAB[/button]

پیشنهاد بعدی :  معرفی نرم افزار تبدیل مختصات Degrees2UTM

درباره نویسنده :

سعید کاظم لو

کارشناس مهندسی عمران-نقشه برداری
saeedk1390 [at] gmail.com

ثبت ديدگاه