>>دانلود ماهنامه علمی- خبری GeoSpatial World ، نسخه می 2016

دانلود ماهنامه علمی- خبری GeoSpatial World ، نسخه می 2016

نویسنده : | ۱۳۹۵-۴-۱۲ ۱۷:۴۶:۳۹ +۰۰:۰۰ ۸م تیر, ۱۳۹۵|دانلود|بدون ديدگاه

پول را در کجا خواهیم یافت

پول را در کجا خواهیم یافت ؟

   به راستی پول را در کجا خواهیم یافت ؟
شاید تعجب کنید، اما این نسخه از ماهنامه قصد دارد به این سوال و سوالات مختلفی که در ذهن ما ایجاد شده پاسخ گوید. با ما همراه باشید و این نسخه از ماهنامه را مطالعه نمائید تا ببینیم منظور نظر نویسندگان این ماهنامه چه بوده است.

فرود اولین کاوشگر بر روی سیاره مریخ

   آقای چارلز بولدن تقریباً به مدت هفت سال است که رئیس سازمان فضایی آمریکا(NASA) می باشد. فرود اولین کاوشگر بر روی سیاره مریخ و پرواز از نزدیکی های کوچکترین سیاره منظومه شمسی(plato) از دستاوردهای مهم دوران آقای چارلز بولدن می باشد، که در مصاحبه با نشریه به آن اشاره شده است.
بالاترین درخواست بودجه سازمان فضایی آمریکا برای سال 2017 میلادی مربوط به بخش سنجش از دور است. رئیس ناسا در توضیح این امر، زمین را مهمترین سیاره منظومه شمسی معرفی می کند. و معتقد است که هیچ اکتشاف فضایی بدون در نظر گرفتن زمین به عنوان سکوی غالب قابل انجام نیست.
اگر تمایل به آشنایی سیاست های تغییرات آب و هوایی ناسا، نسل جدید تلسکوپ هابل و برنامه های همکاری سازمان با سایر آژانس های بین المللی، دارید  مصاحبه این شماره نشریه با رئیس ناسا را از دست ندهید.

صنعت داده های مکانی باسرعت در حال توسعه است

   صنعت داده های مکانی با سرعت سرسام آوری در حال توسعه و گسترش می باشد، و روز به روز نقش این صنعت در کاربردهای مختلف آشکارتر می گردد. با ورود بازیگران خلاق به این بازی همراه با مدل های تجاری مزاحمی که به همراه می آورند، راهی به جز تغییر و تبدیل برای بازیگران قدیمی این عرصه که تمایل دارند مطرح بمانند، باقی نمی ماند.
مقاله ای با عنوان “پول کجاست؟” در این شماره نشریه به تشریح این موضوع جذاب پرداخته است. در بخشی از این مقاله آمده است که جهان هر لحظه در حال تغییر است، موج دوم انقلاب صنعتی که معمولاً عصر دوم ماشینی هم نامیده می شود، در هر لحظه از زندگی ما دچار تغییر و تحول می شود. سامانه گسترده وب، و عصر تلفن های هوشمند آغاز گر این دوره جدید بوده اند.
در این مقاله همچنین می توان نوشتار های مختلفی از مدیران کمپانی های بزرگ و دلایل موفقیت آنها مشاهده نمود.

دورانی درخشان برای جغرافیا و GIS

   دوران درخشان جغرافیا و GIS، این توصیفی است که آقای جک دنجرموند(Jack Dangermond)  سرمایه گذار و رئیس شرکت ESRI از دوره کنونی GIS دارد. وی معتقد است که در دوره های قبل، GIS برای اثبات قابلیت ها و مزایای خود نیاز به فراگیری مهارت ها و دانش های خاصی داشت، اما در عصر حاضر استفاده از GIS بسیار ساده تر و کاربردی تر شده است.
در دوره ی حاضر فراهم کننده های داده حجم عظیمی از اطلاعات با کیفیت را در اختیار قرار می دهند، که تنها ظرف چند سال استفاده از این حجم عظیم اطلاعات باعث رشد چشمگیر کاربردهای GIS در سراسر جهان شده است.
اکنون GIS جهان را از قدرت جغرافیا آگاه نموده است و ما را وارد عصر درخشان جغرافیا و GIS نموده است. متن فوق خلاصه ای از یادداشت ایشان می باشد که در این شماره از نشریه چاپ شده است.

پیشنهاد بعدی :  دانلود نرم افزار Matlab R2014a v8.3

در این شماره مطالب زیر را خواهید خواند :

The Age of Geographic Enlightenment
The User has Become the Creator
Geospatial Technology has become Geosmart Technology
The Market is Big Enough for 3 tiers: Professional, Consumer & Prosumer
The Opportunity Lies in Faster Deliverables
What is Shaking up the Remote Sensing Market? (REMOTELY-SENSED DATA)
Go Mobile with Mobile Mapping (MOBILE MAPPING)
Knowing the distance (GNSS)
Inside a Big Building (INDOOR POSITIONING SYSTEMS)
We Know Where You Are Right Now (LOCATION-BASED SERVICES)
Connecting the World, One Device at a Time (INTERNET OF THINGS)
Big Data is All About Volume, Variety, Velocity & Veracity (BIG DATA)
Every Cloud has a Silver Lining (CLOUD COMPUTIN)
Open Data Opens up New Opportunities (OPEN DATA)
The Rise of the Crowd (CROWDSOURCING)

[button color=”green” size=”small” link=”http://shatelland.com/upload/files/483f6f2d-0d23-4951-9150-6a83c1bf80c7″ target=”blank” ]دانلود ماهنامه GeoSpatial World نسخه می 2016 باحجم حدود 19 مگابایت[/button]

بخشهایی از مطالب با استفاده از مطالب نشریه فژه سنج نوشته شده است.

درباره نویسنده :

محبوبه کمیجانی
کارشناس نقشه برداری و کارشناسی ارشد سیستمهای اطلاعات مکانی

ثبت ديدگاه