>>دانلود ماهنامه علمی-خبری GIM International ، فوریه 2016

دانلود ماهنامه علمی-خبری GIM International ، فوریه 2016

نویسنده : | ۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۲۲:۱۷:۱۸ +۰۰:۰۰ ۱۴م اسفند, ۱۳۹۴|دانلود|بدون ديدگاه

GIM_2016_02_FI_620x330

   امروزه گسترش تکنولوژی ارتباط تنگاتنگی با روشهای استخراج، تحلیل و نمایش داده های مکانی پیدا کرده است و پیشرفت سخت افزارها و نرم افزارهای مختلف، یافتن راه حل های ساده تر و گرفتن خروجیهای مناسبتر را از داده های مکانی میسر ساخته است. شاید در نگاه اول به نظر بیاید که انسانها تنبل تر از سابق شده اند و همه چیز را حاضر و آماده میخواهند، اما اینچنین نیست. یا حداقل این همه آن چیزی نیست که در واقعیت وجود دارد.

   بسیاری از دانایی ها و اطلاعاتی که در زمینه های مختلف کسب شده اند، در دنیای امروز به شکل یک خدمت خود را نشان میدهند و تا زمانی که نتوانند نیازهای ما را برطرف سازند، غیرکارآمد و به درد نخور تلقی میشوند.
کاربرد دانسته هایمان بیش از هرچیز ما را به سمت خود جذب میکند، پس طبیعی است که دنبال راه حل های مختلفی برای ساده سازی فعالیتهای جاری خود و رفع نیازهایمان باشیم. البته گرایش به کاربردهای علوم مختلف، ذات تفکر یک مهندس است، اما قبول کنیم که، اکثر ما چشم به دستان تکنولوژی دوخته ایم تا ما را هرچه بیشتر از درگیرشدن با مفاهیم سخت و پیچیده علمی رهایی بخشد.

   این نسخه از ماهنامه GIM را تقدیم میکنیم به کسانی که میخواهند بدانند تکنولوژی در دستان خود چه چیزهایی برایشان به ارمغان آورده است. آنهایی که حس و حال خواندن مقالات علمی (!) را ندارند و میخواهند سوار بر مرکب تکنولوژی های نوین نقشه برداری، از سد مشکلات موجود رهایی یابند.
پس از این مقدمه عجیب و غریب، نگاهی نیز به سرفصل مطالب این شماره می اندازیم:

INTERVIEW
Spatial Data Infrastructure in Chile is Mature and Expanding

FEATURE
Reconstructing a Church in 3D Combining Terrestrial Lidar and UAS Photogrammetry into One Unified Model
Geomatics for Cultural Heritage Preservation
Terrestrial Laser Scanning in Forest Inventories

REPORT
Geomatics Helps Relief to Reach More Refugees
Strengthening Capacity

GIM PERSPECTIVES
3D Visualisation of Geodata

COMPANY’S VIEW
Producing High-quality 3D Maps from Lidar

 

[button color=”green” size=”small” link=”http://shatelland.com/upload/files/55cd3af5-3677-4060-af94-9ee843ad5454″ target=”blank” ]دانلود ماهنامه GIM نسخه فوریه 2016 باحجم حدود 21 مگابایت[/button]

پیشنهاد بعدی :  استاندارد دقت موقعیت داده های مکانی رقومی ASPRS

درباره نویسنده :

حسن واعظی
کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی. آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS. مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.

ثبت ديدگاه