>>دانلود ماهنامه علمی-خبری GIM International ، آوریل 2016

دانلود ماهنامه علمی-خبری GIM International ، آوریل 2016

نویسنده : | ۱۳۹۵-۲-۴ ۲۳:۵۵:۴۲ +۰۰:۰۰ ۷م اردیبهشت, ۱۳۹۵|دانلود|بدون ديدگاه

نسخه آوریل 2016 مجله GIM

   تمرکز این نسخه از ماهنامه GIM به چالشهایی است که در آفریقا وجود دارد. در اجلاس بین المللی GIM که فوریه امسال در آمستردام برگزار شد، قاره آفریقا در دستور کار قرار داشت. ایده اصلی این اجلاس، بررسی و یافتن راهکارهای مبتنی بر علم ژئوماتیک بود که میتوانست چالشهای پیش روی جوامع را از میان بردارد. گزارش کاملی از سوی همکاران این مجموعه در صفحه 24 این نشریه آمده است و شما میتوانید بخشهای بیشتری را نیز در وبسایت GIM مطالعه نمایید.
در همان اجلاس آقای Morten Jerven نویسنده کتاب Africa, Why Economists Get It Wrong به خوبی توضیح داد که، بسیاری از داده هایی که از آفریقا در دست است، دارای ایراد است و بنابراین استفاده از آنها با سختی و مشقت بسیاری همراه خواهد بود.
آقای Vanessa Watson استاد رشته برنامه ریزی شهری دانشگاه Cape Town در آفریقای جنوبی ارئه بسیار جالبی را درباره طرحهایی داشت که اکثراً با واقعیت تطبیق نداشته و در مورد شهرهای جدید برنامه ریزی شده اند. طرحهایی که حتی در قاره آفریقا هم نبودند.
به نظر میرسد جای کار برای تحقیقات حقیقت جویانه درخصوص آفریقا و وضعیت داده های مکانی آن وجود دارد و بیش از پیش میبایست در این خصوص فعالیت نمود.

   همچنین این نسخه از ماهنامه حاوی تازه هایی در مورد پیاده سازی SDI ملی در نامیبیا است. در مقاله ای که در صفحه 29 همین نسخه به چاپ رسیده است، آقای  Alex Mudabeti درخصوص عواملی که آنان را در رسیدن به هدف کمک کرده است، مانند هماهنگی بین اطلاعات آماری و داده های مکانی و حمایتهایی که از بخشهای دیگر اتفاق افتاده است، سخن میگوید.

   شما میتوانید این نسخه از ماهنامه را دانلود کرده و متن کامل این مقالات و نوشته های دیگری که عناوین آنها در زیر آمده است، مطالعه نمایید.

INTERVIEW
Realizing Solutions for Land Governance Issues

FEATURE
Spatial Initiatives for Sustainable Land Management
Developing the Namibian National Spatial Data Infrastructure

REPORT
Addressing Global Challenges
UN Expert Committee Regards Connectivity as Key to Growth

YOUNG GEO IN FOCUS
Pathfinding through Identified Empty Space in Point Clouds

[button color=”green” size=”small” link=”http://shatelland.com/upload/files/512b1b8d-8935-431e-ad04-93eb5dbf0b3d” target=”blank” ]دانلود ماهنامه GIM نسخه آوریل 2016 باحجم حدود 36 مگابایت[/button]

پیشنهاد بعدی :  دانلود کتاب درسی Principles of Geographic Information Systems

درباره نویسنده :

حسن واعظی
کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی. آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS. مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.

ثبت ديدگاه