>>دانلود ماهنامه PositionIT نسخه آوریل 2016

دانلود ماهنامه PositionIT نسخه آوریل 2016

نویسنده : | ۱۳۹۵-۳-۶ ۱۲:۵۴:۵۵ +۰۰:۰۰ ۶م خرداد, ۱۳۹۵|دانلود|بدون ديدگاه

PositionIT_2016_04_FI_620x330

ماهنامه PositionIT نسخه آوریل 2016

   ماهنامه PositionIT یکی از نشریه هایی است که در زمینه علوم مکانی منتشر میشود و از این پس به معرفی آن در سایت GISman خواهیم پرداخت. متن زیر که برگرفته از نشریه فوژه سنج میباشد ما را با محتوای این نسخه از ماهنامه PositionIT آشنا میسازد.

   داده هایی با قدرت تفکیک مکانی و فرکانس بالا، هزینه پایین برداشت نقشه در مقایسه با سایر روشها و بسیاری از کاربردهای حوزه معدنی، کشاورزی و ساختمانی پرنده های بدون سرنشین (UAV) را بین کاربران بسیار محبوب نموده اند. از اینرو انتخاب مناسبترین UAV بسته به کاربرد خاصی که از آن استفاده می شود، بسیار حیاتی می باشد.
در حالت کلی UAV ها را می توان در سه دسته کلی تقسیم بندی نمود UAV های با بالهای ثابت ، UAV های با بالهای متحرک و UAV هایی که ترکیبی از این دو تکنولوژی می باشند.اگر می خواهید با انواع این دستگاه های UAV و نحوه انتخاب بهینه آنها برای پروژه های موجود آشنا شوید. مقاله آقای Potgieter را که در این شماره از نشریه چاپ شده است از دست ندهید.

   موسسه نقشه برداران آفریقای جنوبی (IMSSA) نشست سالانه خویش را به منظور اهدای جوایز حوزه نقشه برداری معدنی در 18 مارس سال جاری و در آفریقای جنوبی برگزار نمود. این رویداد در کنار مزایای مالی که برای موسسه نقشه برداری معدنی دارد فرصت مناسبی برای نقشه برداران و کلیه دست اندرکاران معدنی فراهم نموده است. این رویداد را شرکت های تجاری عمده ای همچون ESRI حمایت مالی می نمایند. گزارش این نشست به همراه برندگان جوایز بخش های مختلف این رویداد را می توانید در این شماره نشریه مطالعه نمایید.

   هر ساله حدود یک چهارم کربن دی اکسیدی که ما برای اتمسفر آزاد می کنیم به اقیانوس ها ختم میشود، اما اینکه این امر چطور اتفاق می افتد هنوز به طور کامل فهمیده نشده است. ماهواره Sentinel-3A به فضا پرتاب شده است تا فهم این موضوع را برای دانشمندان آسانتر کند. آقای Craig Donlon یکی از محققین سازمان فضایی اروپا در ماموریت Sentinel-3A گفته است که استفاده از داده های این ماهواره که به فراهم آوری مجموعه ای از بیس لاین ها می انجامد، کمک شایانی به فهم سیکل کربن می نماید. اطلاعات جامع تری پیرامون این موضوع که همگی از سازمان فضایی اروپا و محققین آن بدست آمده است در این شماره نشریه انعکاس داده شده است.

   در این شماره خواهید خواند :

Choosing a UAV – fixed wing or multi-rotor?
Processing UAV acquired data
UAS for complex inspections
Demystifying GIS: What does GIS have in common with Shrek?
Big data – opening up a smart new world for the geomatics industry
New technology provides validation data for flood forecasting model
Data-assisted population distribution mapping
Creating shapefiles from hand drawn plans
Integrating species distribution models and remote sensing
Remote sensing aids ocean carbon monitoring

[button color=”green” size=”small” link=”http://shatelland.com/upload/files/18d77d9f-c3d0-43de-aab3-3bcc2af9ef4d” target=”blank” ]دانلود ماهنامه PositionIT نسخه آوریل 2016 باحجم حدود 21 مگابایت[/button]

پیشنهاد بعدی :  دانلود کتاب Spatial Data on the Web, Modeling and Management

درباره نویسنده :

حسن واعظی
کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی. آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS. مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.

ثبت ديدگاه