>>>دانلود کتاب درسی Principles of Geographic Information Systems

دانلود کتاب درسی Principles of Geographic Information Systems

نویسنده : | ۱۳۹۴-۱۱-۹ ۱۴:۲۸:۵۰ +۰۰:۰۰ ۷م بهمن, ۱۳۹۴|دانلود, دانلود کتاب|1 ديدگاه

Principles_of_GIS_TextBook_FI_620x330

   این کتاب در اصل برای ارائه در کلاس در مدت زمان سه روز و برای دانشجویان موسسه ITC هلند طراحی گردیده و هدف آن ایجاد آشنایی دانشجویان با مفاهیم اساسی GIS میباشد. در برخی دانشگاههای کشور نیز بخشهایی از این کتاب بعنوان دروس مقدماتی GIS تدریس میگردد.

از نگاه مولفین این کتاب ؛
یک سیستم اطلاعات مکانی سیستمی بر مبنای استفاده از رایانه است و خدماتی را در خصوص مطالعاتی که بر روی پدیده های مکان مرجع ، اعم از  طبیعی و دست ساز بشر، انجام میشود، ارائه میدهد.
بدین منظور، یک سیستم اطلاعات مکانی با وارد کردن اطلاعات، ویرایش داده ها و ایجاد خروجیهای قابل تفسیر، امکان درک عمیقتری از پدیده ها را برای ما فراهم میسازد.

   کتابی که خدمتتان معرفی میکنیم بر روی تعدادی از عناوین مهم GIS تمرکز میکند که در متخصص سیستمهای اطلاعات مکانی میبایست از آنها آگاهی داشته باشد. همچنین این کتاب قصد دارد تا دانشی عمومی از مفاهیم و اصطلاحاتی را برای دانشجویان ایجاد کند که در آینده با آنها روبرو خواهند شد.

   برای کسانی که میخواهند تصویری آکادمیک از مفاهیم اساسی و پایه ای GIS در ذهن خود ایجاد کنند، خواندن این کتاب را شدیداً توصیه مینماییم.

   سرفصل عناوینی که در این کتاب خواهید خواند عبارتند از :

A gentle introduction to GIS
Geographic Information and Spatial data types
Data management and processing systems
Spatial referencing and positioning
Data entry and preparation
Spatial data analysis
Data visualization

[button color=”green” size=”small” link=”http://shatelland.com/upload/files/9f3ef907-b60d-43a8-9a45-da4dc0a5006b” target=”blank” ]دانلود کتاب درسی Principles of GIS با حجم حدود 29 مگابایت[/button]

پیشنهاد بعدی :  دانلود ماهنامه علمی- خبری GeoSpatial World ، نسخه می 2016

درباره نویسنده :

حسن واعظی
کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی. آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS. مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.

يك ديدگاه

  1. بهناز ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ در ۹:۰۵ ق.ظ - پاسخ دادن

    سلام
    ممنون از زحماتتون لطفا اگه امکان داره مطالبی از جی آی اس مقدماتی بذارید ممنون میشم

ثبت ديدگاه