کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health)

   کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health) یک منبع کاملاً حرفه‌ای برای افرادی است که قصد دارند سیستم اطلاعات مکانی را جهت تحلیل و بررسی و همچنین شناسایی مشکلات بهداشت و سلامت موجود در جامعه به کار گیرند. در این کتاب در ابتدا مفاهیم اصلی، پایه و اساسی سیستم اطلاعات مکانی و همین‌طور ابزارهای موردنیاز برای اجرای یک GIS توضیح داده شده است. این بخش شامل معرفی روش‌های دسترسی و مدیریت پایگاه‌های داده نیز می‌باشد.
در ادامه و در بخش‌های دیگر این کتاب، مطالبی مربوط به به‌روزترین و پیشرفته‌ترین روش‌های تهیه نقشه و تحلیل و بررسی داده‌های مربوط به جمعیت، رخدادهای مربوط به سلامت، فاکتورهای ریسک و سرویس‌های سلامت و بهداشت آورده شده است.

   نقشه ها، نمودارها و نمونه‌های بسیار زیادی از به‌کارگیری GIS در مقوله سلامت، که در دنیای واقعی وجود دارند، در این کتاب وجود دارد. در چاپ دوم این کتاب مواردی از جمله  ترکیب و به‌کارگیری پیشرفت‌های بسیار مهم تکنولوژِی مانند سیستم‌های تهیه نقشه اینترنتی و یا روش‌های جمع‌آوری داده از طریق تلفن‌های همراه و یا دیگر ابزارهای مبتنی بر GPS، به موارد مندرج در چاپ اول کتاب اضافه شده است.

[box type=”shadow”  width=”80″ ]

کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health)

کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health)

نام کتاب: GIS and Public Health  (سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی)

مؤلف: Ellen K. Cromley و Sara L. McLafferty
زمان نشر: ویرایش اول: ۲۰۰۲، ویرایش دوم: ۲۰۱۱
ناشر: Guilford Press
زبان کتاب: انگلیسی
تعداد صفحات: ۳۴۰

[/box]

◊ برگرفته از نشریه تخصصی فوژه سنج ، شماره نهم

از خوانندگان محترم تقاضا داریم درصورتی که این کتاب در دسترس ایشان قرار دارد، برای اینجانب ارسال نمایند تا در این بخش برای دانلود قرار دهم. باتشکر