>>>معرفی کتاب GIS_and_Public_Health

معرفی کتاب GIS_and_Public_Health

نویسنده : |۱۳۹۵-۷-۲۷ ۱۹:۰۴:۱۳ +۰۰:۰۰ ۲۸م مهر, ۱۳۹۵|دانلود, دانلود کتاب|بدون ديدگاه

   کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health)

   کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health) یک منبع کاملاً حرفه‌ای برای افرادی است که قصد دارند سیستم اطلاعات مکانی را جهت تحلیل و بررسی و همچنین شناسایی مشکلات بهداشت و سلامت موجود در جامعه به کار گیرند. در این کتاب در ابتدا مفاهیم اصلی، پایه و اساسی سیستم اطلاعات مکانی و همین‌طور ابزارهای موردنیاز برای اجرای یک GIS توضیح داده شده است. این بخش شامل معرفی روش‌های دسترسی و مدیریت پایگاه‌های داده نیز می‌باشد.
در ادامه و در بخش‌های دیگر این کتاب، مطالبی مربوط به به‌روزترین و پیشرفته‌ترین روش‌های تهیه نقشه و تحلیل و بررسی داده‌های مربوط به جمعیت، رخدادهای مربوط به سلامت، فاکتورهای ریسک و سرویس‌های سلامت و بهداشت آورده شده است.

   نقشه ها، نمودارها و نمونه‌های بسیار زیادی از به‌کارگیری GIS در مقوله سلامت، که در دنیای واقعی وجود دارند، در این کتاب وجود دارد. در چاپ دوم این کتاب مواردی از جمله  ترکیب و به‌کارگیری پیشرفت‌های بسیار مهم تکنولوژِی مانند سیستم‌های تهیه نقشه اینترنتی و یا روش‌های جمع‌آوری داده از طریق تلفن‌های همراه و یا دیگر ابزارهای مبتنی بر GPS، به موارد مندرج در چاپ اول کتاب اضافه شده است.

[box type=”shadow”  width=”80″ ]

کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health)

کتاب سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی (GIS_and_Public_Health)

نام کتاب: GIS and Public Health  (سیستم اطلاعات مکانی و سلامت عمومی)

مؤلف: Ellen K. Cromley و Sara L. McLafferty
زمان نشر: ویرایش اول: ۲۰۰۲، ویرایش دوم: ۲۰۱۱
ناشر: Guilford Press
زبان کتاب: انگلیسی
تعداد صفحات: ۳۴۰

[/box]

◊ برگرفته از نشریه تخصصی فوژه سنج ، شماره نهم

از خوانندگان محترم تقاضا داریم درصورتی که این کتاب در دسترس ایشان قرار دارد، برای اینجانب ارسال نمایند تا در این بخش برای دانلود قرار دهم. باتشکر

درباره نویسنده :

کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی. آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS. مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.

دیدگاه خود را اینجا ثبت کنید