دانلود جزوه اصول و مبانی جی.آی.اس (GIS)

دانلود جزوه GIS

   دست نوشته های بسیاری تحت عنوان جزوه جی آی اس(GIS) در شبکه های اجتماعی منتشر شده و دانلود جزوه GIS هم یکی از موارد پرکاربرد برای دانشجویان این رشته میباشد. نوشتن یک جزوه جی.آی.اس که از هر نظر کامل باشد آرزوی ما و شماست، اما همانطور که میدانید، هرکدام از اساتید محترم بخشهایی از این علم را مدنظر خود قرار میدهند و مشکل است بتوان جزوه ای مهیا نمود که جامع و مانع باشد.
ما در این مقاله سعی داریم تا جزوه هایی را که در فضای وب منتشر شده و شاید برای دانلود آنها باید متحمل زحمت فراوانی شوید در یکجا جمع کرده و برای دانلود قرار دهیم. امیدواریم شما نیز با ما همراه شوید و اگر کم و کاستی در آن میبینید به ما تذکر دهید. اگر جزوه جدیدی هم دارید که اجازه انتشار آن را هم دارید، میتوانید از طریق ایمیل [email protected] برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی در همین پست با ذکر نام شما برای دانلود قرار دهیم.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که احتمالاً دانلود جزوه GIS از سایتهایی انجام شده است که خود آنها نیز ناشر آن نیستند و اگر تهیه کننده اصلی این جزوه ها بر ما مشخص شود، سعی خواهیم کرد تا هر جزوه جی.آی.اس را با نام و کسب اجازه از مولف آن انتشار دهیم. پس همانطور که همیشه همراهمان بودید، در این مورد هم لطف کنید و ما را همراهی کنید.

جزوه GIS | جزوه جی آی اس

1- دانلود جزوه جی.آی.اس با فرمت پاورپوینت

1-1- پاورپوینت کتاب سیستم اطلاعات جغرافیایی WorBoys به زبان انگلیسی

   این پاورپوینت توسط Michael Worboys ، نویسنده کتاب تهیه و تنظیم شده است. این پاورپوینت مرجع درسی بسیاری از اساتید دانشگاه، که درس سیستم اطلاعات مکانی را تدریس میکنند، میباشد. این کتاب و به تبع آن پاورپوینت فوق به زبان انگلیسی ارائه شده است. به کسانی که میخواهند دانش خود را در زمینه GIS گسترش داده و یا با مفاهیم دقیق عبارات و اصطلاحات موجود در آن بیشتر آشنا شوند، مطالعه این کتاب را توصیه میکنیم.

2-1- جزوه پاورپوینت کتاب سیستم اطلاعات جغرافیایی پی.ای.بارو

   این پاورپوینت با استفاده از مطالبی که در کتاب فوق آمده، ساخته شده است و از آن میتوان بعنوان منبع درسی نیز استفاده نمود. این پاورپوینت توسط سرکارخانم ام السلمه بابایی استادیار گروه جغرافیایی دانشگاه پیام نور تهیه شده است.

3-1- جزوه پاورپوینت اصول و مبانی جی.آی.اس

   درس اصول و مبانی جی.آی.اس توسط یکی از عزیزان به نام “علیرضا حیدری نیک” در قالب یک پاورپوینت تنظیم شده که درواقع خلاصه ای از مباحث این درس را بیان میکند. مطالب هر فصل بصورت کامل جمع بندی شده است و میتوان از آن به عنوان مجموعه ای کامل برای آمادگی آزمون استفاده نمود. فرمت این فایل بصورت PDF است اما از پاورپوینت کلاسی تهیه شده است.

2- دانلود جزوه جی.آی.اس با فرمت PDF

1-2- خلاصه جزوه مبانی سیستم اطلاعات مکانی (جغرافیایی)

   این جزوه درحقیقت خلاصه کتابی است با عنوان “مبانی سیستمهای اطلاعات مکانی”  که توسط  آقای حسن واعظی تهیه شده است. بنا بر قول ایشان، در این خلاصه سعی شده است تا نگاه نویسنده کتاب رعایت شود و از این رو احتمال دارد که برخی مطالب جزوه به اشتباه بیان شده باشد. خوانندگان عزیز میتوانند درصورت مشاهده مغایرت و اشتباهی در این جزوه، ایشان را ازطریق ایمیل hassanvaezi[at]gmail.com مطلع نمایند.

2-2- جزوه عملی آموزش GIS ، مفاهیم بهمراه تکنیکهای عملی در QGIS

   هدف این جزوه آموزش مفاهیم GIS و معرفی نرم افزاری Open Source بنام Quantum GIS (QGIS) است. بنابراین در هر بخش پس از بیان مفاهیم با استفاده از ابزارهای موجود در این نرم افزار نمونه ای عملی نیز ارائه شده است. این جزوه به زبان انگلیسی منتشر شده است.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
این مطالب را نیز مطالعه کنید :
محصولات ویژه فروشگاه :
15 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
جستجو در مطالب سایت :
لینک های دانلود ویژه :
فهرست