>>>>نحوه ایجاد سمبل در محیط ArcGIS و ذخیره سازی آنها در Style

نحوه ایجاد سمبل در محیط ArcGIS و ذخیره سازی آنها در Style

نویسنده : | ۱۳۹۴-۲-۳۰ ۰۵:۴۱:۳۹ +۰۰:۰۰ ۲۹م اردیبهشت, ۱۳۹۴|ArcGIS, مقالات آموزشی, نرم افزارهای کاربردی|بدون ديدگاه

   برای نمایش عوارض در محیط ArcGIS از سمبل های مختلفی استفاده میکنیم، اما نحوه نمایش عوارض، در لایه های اطلاعاتی ما ذخیره نمیشوند. اگر بخواهیم نحوه نمایش عوارض را دخیره کنیم میبایست به یکی از روشهای زیر این کار را انجام دهیم.

1- لایه موردنظر خود را در محیط ArcMap اضافه کرده و نحوه نمایش آن را تنظیم کنیم. سپس پروژه را ذخیره کنیم تا تنظیمات انجام شده برای آن لایه و لایه های دیگر در فایل پروژه ذخیره شوند. اما هر بار که بخواهیم تنطیمات خود را مشاهده کنیم باید فایل پروژه را باز کنیم.

2- میتوانیم هنگامی که لایه را اضافه کرده و تنظیمات نحوه نمایش آن را انجام دادیم، روی لایه راست کلیک کنیم و گزینه Save as Layer File را انتخاب کنیم تا یک لایه با فرمت lyr ایجاد شود. این لایه میتواند مانند پوششی برای داده های ما باشد و نحوه نمایش را نیز در خود ذخیره کند.

3- میتوان گفت، بهترین روش ساختن یک Style و ذخیره سازی اطلاعات مربوط به بخشهای گرافیکی و نحوه نمایش عوارض است. برای اینکه با نحوه ذخیره سازی سمبل ها در Style آشنا شوید بهتر است فایل زیر را دانلود کنید و قدم به قدم با تمرینات آن جلو بروید.

همین جا از زحمات خانم مهندس میعادفر برای تهیه این آموزش نیز تشکر میکنیم.

موفق باشید

[button color=”green” size=”small” link=”https://www.mediafire.com/?8z84o8v0qx0cclf” target=”blank” ]دانلود آموزش Style[/button]

پیشنهاد بعدی :  چالشی اساسی به نام سیستم تصویر

درباره نویسنده :

حسن واعظی
کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی. آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS. مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.

ثبت ديدگاه