نحوه استفاده از Template هنگام ویرایش لایه ها در ArcGIS

Using_Template_Editing_FI_620_330

   امکان ویرایش داده ها در ArcGIS برای مدت زمانی طولانی دغدغه کاربران و توسعه دهندگان این نرم افزار بوده و هست. هنوز هم پس از تغییرات زیادی که تیم توسعه دهندگان شرکت Esri در بخش ویرایش داده ها انجام داده اند، فرایند پردازشهای گرافیکی در این نرم افزار از دید کاربران سهولت کافی را ندارد و آنها ترجیح میدهند تا ویرایشهای گرافیکی خود را در نرم افزارهای Cad انجام داده و با وارد کردن داده ها به محیط ArcGIS بخش توصیفات را نیز تکمیل نمایند.

   یکی از امکاناتی که در بخش ویرایش داده ها در نسخه 10 به بعد ایجاد شده، امکان استفاده از Template است. هدف از این بخش نیز سهولت ویرایش اطلاعات توصیفی داده ها و درنهایت سرعت بخشیدن به دیجیتایز نقشه ها با استفاده از ArcGIS است.

   برای مثال، هنگامی که شما مشغول دیجیتایز یک نقشه زمین شناسی هستید، اطلاعات توصیفی که باید وارد جداول توصیفی نمایید از تنوع زیادی برخوردار هستند و هنگام رقومی سازی نقشه میبایست بطور مداوم بین ترسیم هندسه عوارض و وارد کردن اطلاعات توصیفی رفت و برگشت انجام دهید. اما با استفاده از Template میتوانید بطور کاملاً هوشمند، بدون وارد شدن به محیط اطلاعات توصیفی، آنها را نیز وارد نمایید.

   حتماً با این توضیحات برای استفاده کردن از این بخش اشتیاق زیادی پیدا کرده اید. اگر میخواهید با نحوه کار آشنا شوید و جزئیات استفاده از Template را فرا بگیرید میتوانید ویدئوی آموزشی این بخش را هم ببینید :

 

[aparat]http://www.aparat.com/v/sKVRq[/aparat]

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
این مطالب را نیز مطالعه کنید :
محصولات ویژه فروشگاه :
2 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
جستجو در مطالب سایت :
لینک های دانلود ویژه :
فهرست