معرفی نرم افزار تبدیل مختصات Degrees2UTM

یک نرم افزار تبدیل مختصات چه کاربردی دارد ؟

   بسیاری از شما تابحال از یک نرم افزار تبدیل مختصات بهره برده و با استفاده از آن مختصات نقاط خود را از یک سیستم تصویر به سیستم دیگری تبدیل نموده اید. این کاری است که امروزه اکثر نرم افزارها انجام میدهند. اما سهولت استفاده از نرم افزارهای مبتنی بر سیستم عامل اندروید سبب گشته تا گوشی همراه ما به جعبه ابزاری مجهز بدل گردد. و چه بهتر که جعبه ابزاری که در گوشی خود داریم حاوی نرم افزارهایی باشد که میتوانند ما را در محاسبات مربوط به مختصات عوارض کمک نمایند.

بهتر است مطلب ” آموزش مفاهیم تبدیل سیستم مختصات ” را نیز مطالعه کنید.

   تقریباً برای بیشتر دانشجویان و مهندسین نقشه‌برداری پیش آمده است که بخواهند مختصات خود را از سیستمی به سیستم دیگر تبدیل کنند. این امر تا قبل از وجود کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند محاسباتی زمان‌بر به حساب می‌آمد. اما امروزه نرم‌افزارهایی وجود دارند که این مشکل را حل کرده و در هرجا که نیاز باشد این تبدیلات را انجام دهند.

نمونه ای از یک نرم افزار تبدیل مختصات را در پستهای پیشین تحت عنوان “معرفی ابزار تبدیل مختصات بین سیستم تصویرهای مختلف” معرفی نموده ایم و حالا قصد داریم نمونه ای از یک برنامه کاربردی را در گوشی هوشمند معرفی کنیم که بخشی از امکانات آن را در خود جای داده است.

معرفی نرم افزار تبدیل مختصات در گوشی هوشمند

  نرم افزار تبدیل مختصات Degrees2UTM برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده است. متناسب با سیستم‌عامل اندروید بوده و بسیار کم‌حجم می‌باشد.
از قابلیت‌های کلیدی این نرم افزار می‌توان به تبدیل مختصات از بیضوی مبنا به سیستم مختصات UTM و برعکس اشاره کرد. همچنین این نرم‌افزار می‌تواند با استفاده از حس‌گر GPS تلفن همراه، موقعیت شما را در سیستم مختصات‌های مختلف مشخص نماید. سپس با استفاده از مختصات بدست آمده، موقعیت شما را بر روی نقشه‌های Google نیز نمایش دهد.

نمایی از اجرای برنامه در گوشی هوشمند

نمایی از اجرای برنامه در گوشی هوشمند

نسخه کاملاً رایگان این نرم‌افزار در حال حاضر در فروشگاه نرم‌افزار گوگل در اختیار کاربران قرار دارد.

play.google.com/store/apps/details?id=com.tennyson.degrees2utm

 

منبع : برگرفته از نشریه تخصصی فژه سنج