خانه > آموزش > نرم افزارهای کاربردی > ArcGIS > نحوه استفاده از Template هنگام ویرایش لایه ها در ArcGIS

نحوه استفاده از Template هنگام ویرایش لایه ها در ArcGIS

Using_Template_Editing_FI_620_330

   امکان ویرایش داده ها در ArcGIS برای مدت زمانی طولانی دغدغه کاربران و توسعه دهندگان این نرم افزار بوده و هست. هنوز هم پس از تغییرات زیادی که تیم توسعه دهندگان شرکت Esri در بخش ویرایش داده ها انجام داده اند، فرایند پردازشهای گرافیکی در این نرم افزار از دید کاربران سهولت کافی را ندارد و آنها ترجیح میدهند تا ویرایشهای گرافیکی خود را در نرم افزارهای Cad انجام داده و با وارد کردن داده ها به محیط ArcGIS بخش توصیفات را نیز تکمیل نمایند.

   یکی از امکاناتی که در بخش ویرایش داده ها در نسخه 10 به بعد ایجاد شده، امکان استفاده از Template است. هدف از این بخش نیز سهولت ویرایش اطلاعات توصیفی داده ها و درنهایت سرعت بخشیدن به دیجیتایز نقشه ها با استفاده از ArcGIS است.

   برای مثال، هنگامی که شما مشغول دیجیتایز یک نقشه زمین شناسی هستید، اطلاعات توصیفی که باید وارد جداول توصیفی نمایید از تنوع زیادی برخوردار هستند و هنگام رقومی سازی نقشه میبایست بطور مداوم بین ترسیم هندسه عوارض و وارد کردن اطلاعات توصیفی رفت و برگشت انجام دهید. اما با استفاده از Template میتوانید بطور کاملاً هوشمند، بدون وارد شدن به محیط اطلاعات توصیفی، آنها را نیز وارد نمایید.

   حتماً با این توضیحات برای استفاده کردن از این بخش اشتیاق زیادی پیدا کرده اید. اگر میخواهید با نحوه کار آشنا شوید و جزئیات استفاده از Template را فرا بگیرید میتوانید ویدئوی آموزشی این بخش را هم ببینید :

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید

درباره حسن واعظی

حسن واعظی
کارشناس نقشه برداری و کارشناس ارشد سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات مکانی.
آشنا به زبانهای برنامه نویسی VB و VB.Net در نرم افزارهای مرتبط با GIS.
مدرس دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته ArcGIS.
hassanvaezi[at]gmail.com

۲ دیدگاه

  1. با سلام
    برای تقسیم پلیگون به تعداد مساوی( مثلابه 6قسمت مساوی) در arc map از چه روشی باید استفاده کرد؟
    باتشکر

  2. احسنت به شما
    مطالب خوب و اموزنده ای بود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخشهایی که علامت دارند ضروری هستند. لطفاً آنها را تکمیل نمایید. *

*

*

code

theme