نرم افزار Geo Reality برای تلفن همراه

   امروز هم به معرفی یکی از نرم افزارهای کاربردی تلفن همراه به نام Geo Reality خواهیم پرداخت. البته بهتر است، ابتدا با مفهوم واقعیت افزوده بیشتر آشنا شویم. واقعیت افزوده به روشهایی گفته میشود که امکانات و ویژگیهای بیشتری را به واقعیت موجود اضافه میکند و عملاً پل ارتباطی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی بوجود می آورد.
واقعیت افزوده در دنیای امروز هر غیرممکنی را ممکن میسازد و کاربردهای این فناوری روز به روز در حال بیشتر شدن میباشد و نرم افزارهای مبتنی بر سیستم های اطلاعات مکانی نیز از این فناوری به نحو مطلوبی استفاده کرده اند.

   امروزه نرم افزارهای بسیاری هستند که از این فناوری استفاده میکنند و یکی از این نرم افزارها، نرم افزار مسیریابی Geo Reality میباشد که متناسب با سیستم عامل اندروید ساخته شده است.

نمایی از اجرای محیط نرم افزار Geo Reality

نمایی از اجرای محیط نرم افزار Geo Reality

کاربر میتواند در این نرم افزار مقصد خود را مشخص نماید، سپس نرم افزار با استفاده از دوربین گوشی هوشمند، شما را به مقصد راهنمایی میکند، به طوری که میتوان علائم راهنما را از دوربین و در واقعیت مجازی مشاهده کرد. از قابلیت های این نرم افزار استفاده از نقشه گوگل جهت مسیریابی میباشد.

   شما در نرم افزار Geo Reality میتوانید هنگامی که مسیر را بصورت مجازی طی میکنید، مشابه حالتی که بصورت واقعی مسیر را طی خواهید کرد، از مناظر عکس بگیرید و سپس آنها را آرشیو کنید. همچنین میتوانید نمایی از StreetView را مشاهده کنید و مکان خود را بصورت مجازی در نرم افزار تغییر دهید و از بخشهای مختلف مسیر دیدن کنید.

   با واقعیت مجازی که توسط نرم افزار ایجاد میشود میتوانید نقاطی از مسیر را که قبلاً مشخص کرده اید در صفحه گوشی خود مشاهده کنید. این کار شبیه بازی های رایانه ای است، اما این بار در واقعیت آن را تجربه خواهید کرد.

این نرم افزار در حال حاضر در مجموعه نرم افزارهای گوگل به آدرس زیر قابل دسترسی میباشد :

https://play.google.com/store/apps/details?id=joe.georeality&hl=en

نمونه ای از  اجرای نرم افزار Geo Reality را میتوانید در ویدئوی زیر مشاهده نمائید :

 

برگرفته از نشریه تخصصی فژه سنج